mleko dla noworodka

Jakie wybrać mleko dla noworodka

Każdy rodzic dla swojego dziecka chce wszystkiego, co najlepsze. Najbardziej zależy nam na zdrowiu oraz rozwoju dziecka. Nie musimy nikogo przekonywać jak spory wpływ, ma na to żywienie prawidłowe dziecka. Mówi się bardzo dużo o tym, jak ważne jest karmienie maluszków piersią. Jednak czasami takie karmienie jest niemożliwe. Wówczas zastanawiamy się, jakie modyfikowane mleko dla noworodka wybrać. Chcemy przecież zapewnić mu podaż wszelkich składników, których ten malutki człowiek potrzebuje.

Zalety mleka modyfikowanego

Najlepszym mlekiem dla noworodka jest mleko matki. U dzieci karmionych piersią występuje zdecydowanie mniejsze ryzyko nadwagi, otyłości oraz alergii. Dzieci również otrzymują od matki sporo przeciwciał, które to stanowią element odpornościowego układu. Poza tym sam skład mleka matki jest zmienny oraz dostosowany do potrzeb aktualnych dziecka.

Jednak karmienie mlekiem z piersi nie jest zawsze możliwe. Mamy na całe szczęście alternatywę, jaką jest mleko modyfikowane. Pomimo że nie ma ono składu identycznego co mleko matki, to naśladuje jednak jego skład. Zapewnia dziecku podaż wszelkich odżywczych składników, które są niezbędne do wzrostu i rozwoju prawidłowego. U dzieci, które są karmione modyfikowanym mlekiem, może jednak dochodzić częściej do trawiennych problemów.

Trudności jednak sprawiać może przygotowywanie każdorazowe mleka przed podaniem. Nie możemy przechowywać mleka już uprzednio przygotowanego. Zaletą jest na pewno to, że ojciec dziecka może się włączyć w karmienie dziecka. Jest to niemożliwe przy karmieniu piersią.

Mleko modyfikowane dla dziecka powinno być zbliżone możliwie najbardziej do jego wzorca, a więc mleka kobiecego. Do składników podstawowych mleka modyfikowanego należą oleje roślinne, mleko odtłuszczone w proszku, źródło białka laktoza, oligosacharydy, cholina, potas, wapń, żelazo, sód, potas, witamina A, K, C, jak i witaminy z grupy B. Mleko modyfikowane jest produktem w stu procentach bezpiecznym. Nie trzeba się tego obawiać.

Recommended Articles